رویدادهای آتی
دفتر
پیوندها
اخبار > بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به همت بنیاد نخبگان استان تهران؛

بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ این بنیاد در راستای برگزاری نکوداشت مقام هنری و فرهنگی استاد غلامعلی مکتبی و با همکاری دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی (موسسه رشد) رویداد فرهنگی الگوساز بازدید از نمایشگاه و شرکت چاپ افست بعنوان بزرگترین مجتمع چاپ در کشور را برنامه‌ریزی و در تاریخ 17 بهمن ماه 1396 برگزار نمود.

در ابتدای این بازدید که با همکاری مدیریت شرکت افست اجرا شد پس از پذیرایی، با راهنمایی خانم مهندس وفایی (مدیر تحقیق و توسعه) شرکت کنندگان به سالن اجتماعات شرکت راهنمایی شدند. نمایش مستند تاریخی شرکت افست با نام آواز رنگها بخش آغازین این بازدید بود. پرسش و پاسخ با آقای مهندس شاکری (کارشناس کنترل کیفی) در سالن اجتماعات (بدلیل صدای تجهیزات در سالن تولید) در خصوص وضعیت کیفی انتشارات افست بخش دیگری از برنامه بازدید بود. در ادامه، مستعدین برتر بخش نمایشگاه افست شامل کتاب‌های ارزشمندی چون شاهنامه بایسنقری، کتاب نفیس استاد فرشچیان، راهنمای معلمین، ... که همگی از انتشارات افست طی حدود 60 سال فعالیت این شرکت بود را دیدند.

بازدید از بخش تحقیق و توسعه، کنترل کیفی و نیز تجهیزات و تولید شرکت افست بخش دیگری از بازدید بود. صرف ناهار و نماز پایان بخش این رویداد فرهنگی بود. این بازدید در ساعت 14 در محل بنیاد نخبگان استان تهران به پایان رسید.

شركت افست در تير ماه 1336 با يكهزار سهم يكهزار توماني كه سهامداران آن اغلب ناشران بودند، آغاز به كار كرد. شركت افست با ورود جديدترين تكنولوژي چاپ در آن زمان، تحول بزرگي در صنعت چاپ كشور ايجاد كرد و زمينه چاپ هماهنگ و جديدكتابهاي درسي را در تيراژهاي ميليوني براي اولين بار فراهم كرد. از ابتداي تأسيس شركت افست مهمترين وظيفه اين شركت چاپ و صحافي كتاب‌هاي درسي و مجلات كمك آموزشي بوده و هرگاه ظرفيت توليد شركت امكان پذيرش سفارشات غير درسي را داشته، اقدام نموده است. شرکت افست در حال حاضر ۴ شعبه در سرتاسر ایران دارد که در زمینه چاپ و انتشار کتاب های درسی (مقطع دبستان)، مطبوعات و ... فعالیت دارند. طبق آمارهای ارائه شده ظرفیت تولیدی شرکت سالانه حدود 200 میلیون جلد کتاب درسی چهار رنگ ۱۶ صفحه‌ای در سال با ظرفیت 98% است.

 


١٠:٢٠ - 1396/11/21    /    شماره : ٣١٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٢١٦تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان تهران محفوظ می باشد
آدرس: خيابان استاد نجات الهي - نرسيده به خيابان كريم خان - كوچه شهید حقيقت طلب – پلاك 17 تلفن 09601 - 88900511