رویدادهای آتی
دفتر
پیوندها
اخبار > کارگاه‌ها و استارت‌آپ‌های مشترک، بررسی و برنامه‌ریزی شد


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کارگاه‌ها و استارت‌آپ‌های مشترک، بررسی و برنامه‌ریزی شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران، در این جلسه که در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  توضیحاتی در خصوص برنامه‌های ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز مطرح کرد.

دکتر سجادی گفت: مهمترین برنامه ها و فعالیت های این ستاد را توجه به صنایع و اقتصاد خلاق و نوآور در ستاد و ایجاد کارگروه ارزیابی شرکت‌های مرتبط با این موضوع و حمایت از آن ها به صورت آزمایشی، بسترسازی برای شناسایی و توسعه زمینه فعالیت شرکت های صنایع خلاق به کمک صندوق های خطرپذیر سرمایه گذاری (موسسه دانش بنیان برکت) و امکان ایجاد ثروت، رفاه و منابع انسانی متخصص در حوزه صنایع و اقتصاد اخلاق عنوان کرد.

همچنین دکتر علیرضا زراسوندی رییس بنیاد نخبگان استان تهران، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، مهمترین برنامه‌ها و فعالیت های بنیاد نخبگان استان تهران را بیان کرد.

دکتر زراسوندی گفت: حمایت از جامعه مستعدین و نخبگانی استان تهران که نزدیک به 80 درصد کل جامعه نخبگانی کشور را به خود اختصاص داده، ایجاد کارگروه‌ها و نشست‌های نخبگانی در حوزه موضوعات مختلف و وجود پتانسیل‌های بالای استفاده از توانمندی‌های علمی و عملیاتی نخبگان و همچنین توجه ریاست عالی بنیاد ملی نخبگان به حوزه توانمندسازی و کارآفرینی نخبگان در حوزه‌های مختلف از مهمترین برنامه‌های بنیاد نخبگان استان تهران است.

در این جلسه، با توجه به برنامه کاری ستاد و بنیاد، موضوع برنامه ریزی لازم در خصوص برگزاری اولین کارگاه آشنایی مستعدین با ستاد توسعه و فناوری های نرم و هویت ساز و همچنین نقش و جایگاه نخبگان در صنعت گردشگری و صنایع دستی مصوب شد. همچنین تاکید شد تا اولین استارت‌آپ نخبگان در حوزه صنایع خلاق با همکاری بنیاد و ستاد و سرمایه گذار خطرپذیر بخش خصوصی تشکیل شود.

در پایان نیز عنوان شد که در برنامه‌های مشترک بنیاد و ستاد با توجه به اهمیت فعالیت زنان در فعالیت های اجتماعی و خلاق، اولویت اجرایی با بانوان مستعد تحت پوشش بنیاد باشد.

 


١٦:٢٥ - 1396/10/13    /    شماره : ٣٠٤٢١    /    تعداد نمایش : ١٩٠تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان تهران محفوظ می باشد
آدرس: خيابان استاد نجات الهي - نرسيده به خيابان كريم خان - كوچه شهید حقيقت طلب – پلاك 17 تلفن 09601 - 88900511