رویدادهای آتی
دفتر
پیوندها
اخبار > نشست معارفه مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم برگزار می شود


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم

نشست معارفه مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان تهران، نشست معارفه مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ویژه مستعدین برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌گردد.

بنیاد نخبگان استان تهران با هدف توسعه تعاملات خود و نیز آشناسازی مستعدین برتر با فعالیت‌ها و تسهیلات ارائه شده توسط این مرکز و به منظور گسترش و تسهیل ارتباطات علمی میان مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ایران و همچنین مراکز علمی بین‌المللی و شناسایی امکانات علمی کشور برای رفع نیازهای پژوهشی براساس اولویت‌های کشور اقدام به برگزاری نشست معارفه مرکز مطالعات و همکاری های علمی وبین المللی وزارت علوم نموده است.

مرکز مطالعات و همکاری های علمی و بین اللملی وزارت علوم  نهادی است که در راستای اجرای یادداشت تفاهم همکاری منعقعده میان وزارت فرهنگ و آموزش عالی کشور و مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام (ICTP) به منظور گسترش همکاری‌های علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی داخل و خارج کشور در فروردین ماه سال 1378 تأسیس شد. این مرکز با هدف گسترش فعالیت‌ها در چارچوب ساختار جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رفع برخی از نیازهای پژوهشی کشور از جمله همکاری‌های علمی بین‌المللی از مرداد ماه سال 1380 با مجوز شورای گسترش آموزش عالی با عنوان جدید "مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی" ادامه فعالیت داد.

مطالعه و شناسایی مسائل بنیادی و توسعه علمی کشور با استفاده از متخصصان و کمک به تشکل‌های تخصصی و با بهره‌گیری از تجارب بین‌المللی،  برنامه‌ریزی و هماهنگی در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های منطقه‌ای یا بین‌المللی، گسترش و تسهیل ارتباط علمی میان مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی ایران و مراکز علمی و بین‌المللی با توجه به اولویت‌های پژوهشی و مزیت‌های نسبی کشور و شناسایی امکانات علمی بین‌المللی برای رفع نیازهای پژوهشی کشور برخی از اهداف و وظایف این مرکز می‌باشد. برخی از تسهیلات ارائه شده توسط این مرکز به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعد برترکشور به شرح ذیل می‌باشد:

-         برنامه دعوت برای پژوهش مشترک بین پژوهشگران برجسته ایرانی و بین‌المللی

-         دعوت از اساتید ایرانی مقیم خارج از کشور برای مدت زمان مشخص جهت همکای‌های بین‌المللی

-         حمایت از سفرهای علمی دانشمندان جوان

-         حمایت از دانشجویان دکتری برای شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی

-         حمایت در زمینه عضویت در مجامع علمی بین‌المللی

این نشست در هفته اول دی‌ماه 1396 در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار می‌گردد. کلیه  مستعدین برتر (دکتری حرفه‌ای، دکتری تخصصی، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد) علاقمند به حضور در این نشست، می‌توانند تا تاریخ 30 آذر 1396 ضمن مراجعه به سامانه ثبت‌نام رویدادهای فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران به نشانیhttp://visitfarhangi.bmn.ir  نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام جهت شرکت در این رویداد فرهنگی اقدام نمایند.

اطلاعات دقیق برگزاری نشست بر اساس اطلاعات تماس ذکر شده در سامانه فوق به اطلاع مستعدین برتر خواهد رسید.

 


١٤:٣٧ - 1396/09/14    /    شماره : ٢٩٤٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٠٠تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان تهران محفوظ می باشد
آدرس: خيابان استاد نجات الهي - نرسيده به خيابان كريم خان - كوچه شهید حقيقت طلب – پلاك 17 تلفن 09601 - 88900511