رویدادهای آتی
دفتر
پیوندها
اخبار > نشست هم‌اندیشی «فصل رویش» برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان؛

نشست هم‌اندیشی «فصل رویش» برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ نشست هم‌اندیشی «فصل رویش» با حضور دکتر محمود سعادت فومنی ؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان ، دکتر علیرضا زراسوندی؛ ریاست بنیاد نخبگان استان تهران، مشاور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و جمعی از مستعدین برتر در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در ابتدای این نشست مستعدین برتر مسائل و نقطه نظرات خود را در راستای پیشبرد اقدامات ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان، نحوه مواجهه با مسائل اجتماعات نخبگانی، مسائل مرتبط با اعطای تسهیلات به نخبگان و موارد مرتبط بیان نمودند.

در این نشست، محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان، به پاسخگویی به پرسش‌های استعدادهای علمی پرداخت. ایشان در خصوص جذب استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی گفت: جذب در دستگاه‌های اجرایی کشور تنها از طریق آزمون‌های استخدامی صورت می‌پذیرد. با توجه به بکر بودن فضای کسب و کار در کشور استعدادهای برتر می‌توانند از توانمندی و مهارت علمی خود در دستیابی به اهداف در بازار استفاده کنند.

وی افزود: موضوع کار بنیاد ملی نخبگان در حوزه دانش بنیان شناسایی، هدایت و توانمندی مستعدین برتر جهت فعالیت‌ در شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی یادآور شد: فرایند اعطای جایزه تحصیلی منطبق با آیین‌نامه مربوطه خواهد بود.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزه‌های بین رشته ای است. برگزاری جشنواره های هنری، فرهنگی و ورزشی که منجر به افزایش روحیه استعدادهای برتر خواهد شد نیز در دستور کار بنیاد ملی نخبگان قرار دارد.

سعادت‌فومنی از همکاری با اجتماعات نخبگانی استقبال نمود و آمادگی بنیاد ملی نخبگان را در خصوص برگزاری جلسه با این اجتماعات اعلام کرد. به گفته وی تشکیل هسته‌های نخبگانی مشابه طرح شهید احمدی روشن در دستور کار بنیاد ملی نخبگان می‌باشد.

از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه برگزاری بازدیدهای تخصصی بود. سعادت فومنی در این خصوص گفت: در صورتی که درخواست و پیشنهادی برای برگزاری بازدید تخصصی از سوی مستعدین برتر وجود داشته باشد بنیادهای نخبگان استانی مبادرت به برگزاری می‌نمایند.

در ادامه ی این نشست دکتر زراسوندی، رئیس بنیاد نخبگان استان تهران؛ بنیاد را نهادی قابل انعطاف دانست که با شرایط جامعه تغییر خواهد کرد و گفت: بنیاد ملی نخبگان تغییر رویکردهایی را متناسب با شرایط خواهد داشت. افرادی که در بنیاد ملی نخبگان مشغول به فعالیت هستند از جنس خود مستعدین برتر هستند لذا مشکلات آنها را درک نموده و دغدغه های مشترکی با استعدادهای برتر دارند. زراسوندی کمک و حضور فعال جامعه‌ی استعدادهای برتر را یکی از راه حل های کاهش دغدقه‌ها دانست.

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران گفت: بنیاد نخبگان استان تهران پذیرای مستعدین برتر بوده و تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکلات آنها با همکاری و همفکری آنان خواهد نمود.

ایشان رویکرد مثبت بنیاد نخبگان استان تهران را در خصوص اجتماعات نخبگانی بیان نمود و افزود: هم افزایی حاصل از شکل گیری اجتماعات نخبگانی می‌تواند در راستای رفع مسائل استعدادهای علمی و نخبگان راهگشا باشد.

وی گفت: تداوم جلسات مستعدین برتر و مسئولین در قالب نشست های هم اندیشی به صورت تخصصی تر از برنامه های بنیاد نخبگان استان تهران می‌باشد.

توسعه رویدادهای فرهنگی تفریحی و با نشاط (گسترش اردوهای فصل رویش) در طول سال، در نظر گرفتن سهمیه اشتغال برای استعدادهای علمی و نخبگان علمی کشور، افزایش تسهیلات مستعدین برتر داخل کشور نسبت به مستعدین شاغل به تحصیل در خارج از کشور، افزایش بازدیدهای علمی و تخصصی با هدف ایجاد فرصت های پژوهشی و اشتغال، تشکیل کارگروهی جهت حل مسائل مرتبط با امور نخبگان و استعدادهای علمی در بنیاد ملی نخبگان، ایجاد اتاق فکر در تعامل با دیگر دستگاه‌های اجرایی با حضور استعدادهای علمی، بهره‌گیری از توانمندی استعدادهای علمی به صورت مشاوره در حوزه سلامت‌روان از مقطع دبیرستان (در همکاری با وزارت آموزش و پرورش) تا تحصیلات دانشگاهی (به ویژه مقطع کارشناسی)، استفاده از ظرفیت بالقوه استعدادهای علمی(علوم تربیتی) در همکاری با وزارت آموزش و پرورش در بحث هویت‌بخشی از مهم‌ترین مباحث طرح شده توسط مستعدین برتر در نشست هم‌اندیشی فصل رویش بود.

نشست هم‌اندیشی «فصل رویش » در تاریخ 24آبان ماه با حضور دکتر سعادت، دکتر زراسوندی و تعدادی مستعدین برتر در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

 

 

 

 


١٥:١٧ - 1396/08/29    /    شماره : ٢٩٠٤٥    /    تعداد نمایش : ٤٠٢تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان تهران محفوظ می باشد
آدرس: خيابان استاد نجات الهي - نرسيده به خيابان كريم خان - كوچه شهید حقيقت طلب – پلاك 17 تلفن 09601 - 88900511