رویدادهای آتی
دفتر
پیوندها
اخبار > طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی دختران برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

به همت بنیاد نخبگان استان تهران

طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی دختران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی با انتخاب دانش‌آموزان دختر مستعد شهرستان‌های ری، قرچک و ورامین در پایه نهم آغاز شد. دایره اول مخاطب شامل دانش‌آموزان مستعد شهرستان‌های نامبرده و ارسال پرسشنامه به ایشان شکل گرفت و  130 پاسخ از ایشان دریافت گردید و در نهایت از میان پاسخ‌های دریافت شده، 70 نفر انتخاب شدند. این جمع به اردوی سه روزه دوست علمی دعوت شدند و از برنامه‌های ارائه شده بهره‌بردند.

برنامه‌های ارائه شده عبارت بود از آشنایی با وضعیت حال و آینده اقتصاد کشور، معرفی مشاغل مختلف و دایره وسیع انتخاب‌های پیش‌رو، تمرین انتخاب یک عرصه فعالیت و آشنایی با مشاغل پیرامون آن، بررسی عرصه‌های مهندسی، پزشکی و پیراپزشکی، هنر و مدیریت و در نهایت جمع‌بندی بررسی مزیت‌های شخصی و محیطی و استفاده از آن در راه‌اندازی کسب و کارهای خود بود.

همچنین در ادامه برنامه کارگاه یکروزه استعدادسنجی جهت شناسایی شایستگی‌های محوری دانش‌آموزان در تطابق با زمینه‌های شغلی و نقش‌های تخصصی برگزار گردید و دانش‌آموزان ضمن آشنایی با ادبیات مباحث استعدادشناسی، آزمون‌های مختلفی را در زمینه‌های شناسایی هوش‌های متنوع خود انجام دادند و بخشی از این آزمون‌ها در کارگاه انجام و بخشی دیگر به صورت تمرین در منزل تکلیف شد تا پس از دریافت تمرین‌های انجام شده، ارزیابی‌های لازم صورت گرفته و کارنامه دانش‌آموزان در زمینه استعدادشناسی شغلی ایشان برایشان صادر خواهد شد.

در این برنامه از مستعدین برتر حائز افتخار مورد تایید بنیاد ملی نخبگان، کارآفرینان جوان و فارغ‌التحصیلان و دانش‌جویان دانشگاه‌های مطرح کشور حضور داشتند و جوی صمیمی و فعال را با دانش‌آموزان مدعو رقم زدند. حاصل این برنامه تغییر نگرش جدی دانش‌آموزان در زمینه نگاه به آینده و نحوه برنامه‌ریزی و آمادگی مواجهه با زندگی حرفه‌ای بود و تاثیر آن در برگه‌های نظرسنجی و درخواست‌های بعدی ایشان کاملا منعکس شده بود.

طرح دوست علمی خلاقیت و کارآفرینی ویژه دختران با همکاری اداره استعدادهای درخشان و اداره‌کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در راستای پاسخگویی به نیازهای طبیعی دانش‌آموزان مستعد‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و اغناء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان توسط بنیاد نخبگان استان تهران در تاریخ 25 لغایت 27 بهمن‌ماه در دبیرستان فرزانگان قرچک ورامین برگزار شد.

 


١٣:٥٤ - 1396/12/05    /    شماره : ٣٢١٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٧٠تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان تهران محفوظ می باشد
آدرس: خيابان استاد نجات الهي - نرسيده به خيابان كريم خان - كوچه شهید حقيقت طلب – پلاك 17 تلفن 09601 - 88900511