رویدادهای آتی
دفتر
پیوندها
اخبار > جلسه نقد و تفسیر فیلم جولیا برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

به همت بنیاد نخبگان استان البرز

جلسه نقد و تفسیر فیلم جولیا برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان تهران؛ بنیاد نخبگان استان البرز در نظر دارد برنامه فرهنگی-آموزشی با عنوان نقد و بررسی فیلم "جولیا" با حضور کارگردان، مدرس و منتقد سینما، دکتر اکبر عالمی را در روز چهارشنبه 9 اسفند از ساعت 14:00 الی 18:00 برگزار نماید.

این روزداد فرهنگی با هدف آشنایی نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش با هنر نقد و تفسیر فیلم، چگونگی انتخاب یک فیلم برای مخاطب عام یا خاص و ... برنامه ای با حضور یکی از منتقدان بنام سینما را در قالب نمایش و نقد و بررسی فیلم "جولیا" برنامه ریزی نموده است.

در این برنامه فیلم "جولیا" به کارگردانی «فرد زینه مان» از جنبه های مختلف توسط منتقد سینما در زمینه های هنری و اجتماعی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

مختصری دربارۀ دکتر اکبر عالمی

دکتر اکبر عالمی به دلیل علاقۀ وافر به حوزۀ فیلم و سینما، رشته رادیو تلویزیون را در دانشکده هنرهای دراماتیک خواند؛ وی کارشناسی‌ارشد را در رشته سینما از دانشگاه تربیت مدرس و مدرک دکترای سینما را از کشور انگلیس اخذ و به ایران بازگشت و در حال حاضر دانشیار دانشکدۀ هنر دانشگاه تربیت مدرس است.

وی در دهه ۷۰ مجری و کارشناس برنامه هنر هفتم بود که به عقیده بسیاری اثر گذارترین برنامه تلویزیون در رابطه با سینما بوده است. از فعالیت‌های هنری وی می‌توان به ساخت برنامه‌های هنری و فرهنگی تلویزیونی در زمینۀ سینما همراه با اجراهای حرفه‌ای و ماندگار و نقدهای تأثیرگذار فیلم، چند دهه تدریس در دانشگاه‌های هنر و ساخت حدود ۳۰ فیلم مستند به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، اسپانیولی، آلمانی، ایتالیایی، عربی اشاره کرد.

در ۸ اسفند ۱۳۹۳ همزمان با برگزاری جشن تصویر سال در خانه هنرمندان ایران طی مراسمی، از یک عمر تلاش اکبر عالمی در عرصه عکاسی و سینما تجلیل شد و از این استاد دانشگاه به عنوان معمار کلمه با دانشی چند وجهی یاد شد.

 

علاقه مندان می توانند برای حضور در این برنامه حداکثر تا پایان ساعت اداری روز شنبه 5 اسفند ماه ثبت نام نمایند (کلیک کنید).

 


١٤:٢٢ - 1396/12/06    /    شماره : ٣٢٢٢٧    /    تعداد نمایش : ٣١٧تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد نخبگان استان تهران محفوظ می باشد
آدرس: خيابان استاد نجات الهي - نرسيده به خيابان كريم خان - كوچه شهید حقيقت طلب – پلاك 17 تلفن 09601 - 88900511